FAQ - Revelio.cz

FAQ


Co je to FAQ?
Jedná se o zkratku z původně anglického "Frequently Asked Questions". Jazykově zdatnější jistě pochytí, že v překladu se bavíme o často kladených dotazech. Na této stránce naleznete seznam nejčastěji se vyskytujících otázek a také platných odpovědí, které jsou v souvislosti s projektem Revelio.cz pokládány.

Je možné se nějak odhlásit z předmětu, když už to teď normálně nejde?
Odhlašovat i přihlašovat hodiny je možné v době, kdy je otevřený zápis do hodin, což bývá po pátém vyučovacím týdnu. Po jeho uzavření je odhlášení možné pouze po dohodě s profesorem, doporučuji tedy napsat přes soví poštu či na Discord.

Je někde napsáno, jaké slavné postavy jsou volné?
Ano, je to napsáno v pravém menu v obecných v seznamu známých postav.

Jaký je povolený počet postav na osobu?
Jeden hráč má povoleno vlastnit zároveň tři postavy studentské a nanejvýš 2 profesorské. Je ale dobré zvážit, zda máte na daný počet postav čas a či raději neupřednostnit kvalitu nad kvantitou. Taky je nutno si případně pohlídat, jaký post zastávají jedním hráčem vlastněné postavy. Podle jednoho z pravidel je každému jednotlivému hráči umožněno zastávat dva posty s právy vyššími, než je student mimo kombinace primus/prefekt s profesorem. Hráč tedy například může vlastnit kapitána a prefekta zároveň nebo třeba profesora a kapitána. Co však povoleno není, je zastávání funkce kolejního ředitele a prefekta, zde se jedná o střet zájmů.

Za jak dlouho budou opravené úkoly?
Profesoři jsou lidi jako kdokoliv jiný – vážně! Zcela jistě ve svém životě mají i více věcí než opravování úkolů, tudíž je nevhodné to požadovat hned druhý den. Na druhou stranu, pokud by vám měl profesor dlužit opravený úkol třeba několik týdnů, asi je na čase ho popostrčit, případně nakopnout. Všechno je o domluvě.

Jak nastavit faceclaim (FC) postavy?
V pravém menu pod nastavením lze najít slova Nahrát avatar. Pak kliknout na "Vybrat soubor", vybrat jej a poté pomocí "Upload" nahrát. Jakýkoliv další problém, ať už s velikostí či formátem, pořeší instrukce, které systém vypisuje. Pokud se nový avatar nechce načíst, stačí zmáčknout Ctrl + F5.
- Co se FC týče, je také vhodné zavítat sem a podívat se, jestli není FC už zabrané. A případně si ho tedy potom zapsat na svůj profil, ať ho pak s někým nemáte shodný. Vše najdete tady.


Jak nacvičit kouzla? Dají se někde všechna najít?
Kouzla se nacvičují sesíláním v chatu. Napíšete příspěvek, jehož spodní hranice je 250 znaků, který by měl obsahovat inkantaci (pohyb hůlkou) i formuli (vyslovení) kouzla, a poté kliknete v levém dolním rohu na takové to pěkné plus. Tam se vám zobrazí vámi vlastněná kouzla (jež získáváte na hodinách). Stačí kliknout na vybrané kouzlo poté, co máte napsaný příspěvek a můžete nacvičovat.
- Všechna kouzla by pak měla být zaznamenána zde.


Je o prázdninách možnost nacvičovat kouzla?
Ano, je. Je na to zřízená cvičebna v Londýně.

Kdy bude otevřena registrace?
Registrace se otevírá vždy ke konci inRPG školního roku, většinou tedy o letních prázdninách, a poté o těch zimních, kde pokračuje i v lednu (z inRPG hlediska).

Co dělat, když není postava ani po poslední RPG zkoušce vpuštěna do hry?
Přes školní rok je stále možnost si zahrát v čajovně či v parku sv. Patrika, v níž vaši hru může ohodnotit někdo z profesorů. V případě, že na svou hru chcete upozornit, nebojte se například někomu z vedení ozvat do soví pošty. Pokud se stalo, že jste složili RPG zkoušku a například kvůli deaktivaci nebyla vaše postava zařazena, rovněž se ozvěte někomu z vedení.

Lze získat vlastnosti ještě jiným způsobem než za odznaky a za zařazení (jedno děvče má šest odznaků, je nezařazené a má dvě vlastnosti, proto se ptám)?
Je technicky možné, že to děvče bylo zařazeno, ale znovu přehozeno k šedým. Každopádně vlastnosti jsou primárně dvě, které si můžete vybrat zdarma po zařazení do koleje, dále také za odznaky (15 odznaků/1 vlastnost). Další jsou vlastnosti z famfrpálu ze zápasu Allstar, Akademie a také ze samotného famfrpálu. Každý školní rok získají i tři bodově top studenti vlastnost Šprt. Mezi poslední jinak získatelné vlastnosti patří vlastnost Vůdce, která bývá udělována jednou za čas z hlasování o největšího vůdce a jednou ročně se přiděluje jednomu z primusů.
Kompletní seznam vlastností naleznete zde.


Budou nějaké nové vlastnosti?
Kdykoliv se nějaké nové objeví, vymyslí, budou přidány.

Můžu si vybrat novou vlastnost a v nabídce mám už jednou vybranou vlastnost Romantik, ale třeba takovou vlastnost jako Šprt si vybrat nemůžu. Je to nějaká speciální vlastnost a nemůžu si ji vybrat, nebo je to nějaká chyba?
Šprta dostávají na konci každého školního roku tři studenti, kteří se umístí na prvních třech místech v celkovém bodování. Vlastnost tudíž nelze získat za odznaky.

Asi jsem trochu mimo, ale kde si můžu nastavit základní vlastnosti? Když si vyberu hlavní vlastnost, má to nějakou výhodu oproti ostatním výhodám, nebo jde jenom o to, která se nám nejvíce líbí?
Pokud myslíte hlavní vlastnost, která se vám zobrazuje na profilu jako hlavní, tak zde. Pokud se ptáte na to, kde vlastnosti sehnat, tak hopněte sem, zde je vše vysvětleno.
Výběr hlavní vlastnosti je jen estetický, nijaký větší význam to nemá, krom toho, že všem naokolo ukážete, která vlastnost je vám nejbližší.


Budou se na začátku školního roku dělat nová rozvržení pokojů? Já bych si i někdy docela ráda zahrála se svými spolubydlícími, ale většina už je deaktivovaná a ta poslední je už třináct dní offline.
Rozvržení ložnic je vždy v rukou kolejního vedení, proto je potřeba se domluvit s nimi.

Mohla bych se prosím zeptat, kdy se budou studenti zařazovat do kolejí?
O letních prázdninách se studenti neřadí ale fungují jako samostatná “bílá” kolej. Do kolejí se zařazuje při příjezdu do školy (v "hlavním" školním roce, nikoliv na letní škole) na příjezdové slavnosti.

Průměrně kolik hodin denně bych se měl věnovat hře?
Záleží na tom, kolik hodin si zapíšete. Podle pravidel musíte mít v prvním ročníku minimálně dva předměty, a to ZKV - to je nástěnkové, takže při tom nemusíte sedět celou hodinu - a jeden z profilových předmětů, jenž si můžete vybrat zde, ty se herně odehrávají.

Do vyššího ročníku budeme přesunutí po odjezdu ze školy, a nebo až při příjezdu na letní školu?
Většinou někde mezi tím. Na konci roku má vedení hromadu práce, takže je to dle toho, jak se vše stíhá. No, nejpozději do konce letních prázdnin určitě.

Bude letos přes prázdniny letní škola? A můžou tam i nováčci?
Letní škola se otevírá každý školní rok až na léto 1995, kdy byl tábor. Nováčci, kteří prošli RPG zkouškou, ano, šediví se budou nejdříve muset dopracovat k bílé barvičce.

Když jsem nastoupila na letní školu jako prvňačka, budu ve školním roce druhák?
Ne. Letní škola je čistě volnočasová záležitost, nefunguje jako plnohodnotná náhrada odchozeného školního roku.

Kdo vybírá nejlepší domácí úkoly do Publikací v Knihovně?
Profesoři. Ti je následně zašlou vedení a během letních prázdnin budou přidány.

Proč dostávám za neodevzdaný úkol trolla, když se odevzdával ještě dřív, než jsem se na daný předmět přihlásila? Já v podstatě nemůžu za to, že jsem ho nestihla odevzdat, když jsem v tu dobu byla třeba ještě v čajovně.
Představte si třídu o 20 lidech. Jeden ubyde, jeden přibude. Profesor nemá šanci to uhlídat. V případě, že se něco takového stane, jistě se bude dát s profesorem domluvit o anulování známky, nebo případné možnosti “opravy”. Pokud by vám profesor nevyhověl, napište sovu někomu z vedení.

Otázka se týká čokožabek a černého trhu. Proč není u všech výměn políčko "vyměnit", ale asi jenom u prvních asi 10?
Jedná se o chybu programování, kterou se nám prozatím nedaří opravit.

Můj dotaz se týká hraní v čajovně - viděla jsem některé zařazené osoby, jak dnes hrály v čajovně. Jenomže čajovna se nachází v Londýně na jihu a my jsme na severu Anglie v Bradavicích. Mohou tedy zařazení studenti během inRPG školního roku hrát v čajovně?
Ne. Pokud zrovna neprobíhají prázdniny, nebo nepřerušili školní rok.

Jak je možné, že na můj příspěvek v čajovně dokázal vypravěč reagovat úplně ve stejný čas, kdy jsem ho poslala a úplně přesně ten vypravěč věděl obsah toho příspěvku?
Pokud to byl vypravěč o objednávce, tak je to normální, jelikož je naprogramovaný. No a v jiném případě nedoporučuju navštěvovat hodiny jasnovidectví.

Právě jsem se zaregistrovala a nemůžu najít, kde se dá procvičovat RPG. Také mi nejde pořídit si mazlíčka. Můžete mi prosím někdo poradit?
RPG si můžete procvičit v čajovně a parku sv. Patrika. Mazlíčka si pořídíte zde.

Chci se zeptat, jestli se mohu zapojit do hry, i když jsem jen nováček.
Jistě, v čajovně a v parku sv. Patrika.

Mohla bych se zeptat jak je to s tím stárnutím? Protože mi přijde že to trochu nedává smysl. Jestliže má totiž moje postava narozeniny v lednu a do prvního ročníku nastoupila když jí bylo jedenáct, měla by mít dvanáct už od ledna v jejím prvním ročníku. Nebo to mám brát tak, že nastoupila v deseti letech a jedenáct jí bylo až ve škole? Asi by to bylo trochu zmateně, ale nebylo by lepší, kdyby postava automaticky zestárla v den jejích narozenin?
Všichni studenti musi mít 01.09. přesně 11 let. Dne 02.09. už postavě klidně může být 12 let.

Proč je někomu už v prváku 12? Nebo se to odvíjí od datumu narození?
Ano, odvíjí se to od data narození. Všichni studenti musí mít 01.09. přesně 11 let. Dne 02.09. už jim klidně může být 12 let.

Proč mi nefunguje letaxová síť?
Ve školním roce je vypnutá. Pokud nefunguje jindy, je to třeba oznámit vedení.

Chtěla bych se zeptat, kde se kupují hůlky.
Zde.

Chtěla jsem se zeptat, jak je to s koupí učebnic... Kde zjistím, jaké učebnice pro daný předmět si mám koupit? A bude mi stačit jeden brk (+ 1 náhradní), poznámkový sešit, sada pergamenů a samozřejmě hůlka? Či si mám ještě koupit hábit, nebo ten dostanu?
Technicky vzato si vše koupíte zde. Učebnice jsou pojmenované podle ročníku v závorce za názvem učebnice a teoreticky vzato nic z toho nepotřebujete, jelikož to málokterý profesor kontroluje a vyžaduje.

Zajímalo by mě, jestli budou někdy k něčemu ty bonusové body.
Bonusové body se dají směnit ve směnárně.

Při zobrazení denního bonusu si nemůžu vybrat nic jiného než body do školního poháru. Je to tak dobře nebo se mi to zaseklo?
Je to tak správně. Denní bonus je naprogramován tak, že první den dostanete tohle, druhý tohle, atd. Jako poslední jsou bonusové body, které jsou pro mnohé nejcennější. Avšak když se jeden den nepřihlásíte, denní bonus bude resetován a znovu začnete od prvního dne.

Jak se dostane něčí věta do citátů? Chápu, musí říct nějakou vtipnou hlášku, ale kde? V chatu, nebo inRPG?
InRPG a poté ji někdo musí zaslat vedení. Občas se stane, že se vyskytne i hláška z nonRPG sféry, v zásadě je ale nutné dodržovat, aby hláška přišla vtipná všem - pokud k jejímu vtipnému pochopení je nutný další kontext, lehce postrádá smysl.

Dobrý den, obsah sešitů z minulého roku bude znovu k vidění, nebo se sešity mazaly?
Bohužel, tyto sešity již k dostání nejsou.

Do kdy bude možné prohlížet si své domácí úkoly? (Abych si je včas všechny stáhla i k sobě.)
Do konce školního roku a zhruba až do poloviny prázdnin, ale doporučujeme neprodleně po opravení uložit.

Zůstanou nám v profilech známky a úkoly z prvního ročníku? A nebo se začátkem druhého odstraní? Jen jestli si to mám někam nascreenovat.
Nezůstanou. V polovině letních prázdnin se resetují třídy a tím pádem budou staré věci odstraněny.

Pokládám zde jeden jistý dotaz, a sice, kdo vlastní uživatele Mamča a Tatko, případně kam mám jít, nedošlo-li mi slíbené odškodné za "zádrhel na trase"?
Členové vedení. Pokud nebude cokoliv v pořádku, zašlete sovu na uživatele Profesorský sbor nebo někomu z vedení.

Je možné, aby se na stránku zaregistrovali i členové reálné rodiny (v mém případě sourozenci), i když se budou přihlašovat skrze jednu, a to zcela totožnou IP adresu, kterou mám i já? Pokud to možné je, jaká opatření jsou v tomhle ohledu potřeba?
Možné to je. Kvůli omezení postav na jednu IP adresu kontaktujte následně vedení.

Prosím vás, kde je možné změnit si jméno? V nastavení profilu vidím pouze možnost změnit si heslo. Při zakládání účtu jsem nevěděla, že nebude možné si ho změnit. Budu si muset deaktivovat účet, pokud si chci změnit moje jméno, nebo je i jiná možnost?
Možnost si ho změnit existuje zde následně musíte chvíli setrvat, než vám jméno vedení změní.

Dají se na profil dát dva a více mazlíčků, nebo jenom jeden?
Jen jeden.

Bude rozšířen seznam mazlíčků, které si můžeme vybrat v profilu?
Možná v budoucnu, momentálně jsou potřebnější věci.

Budou se i přes prázdniny rušit po měsíci neaktivní profily?
O prázdninách se doba neaktivity prodlužuje na dva měsíce.

Jak je to s létáním na košťatech? Myslím... Je povoleno je používat (třeba i vlastní) mimo hodiny a tréninky kolejního týmu?
Létat smíte pod dohledem zodpovědné osoby téměř na každém pozemku. Preferujte famfrpálový stadion.

Jak se dozvím, jestli jsem prošel RPG zkouškou?
Jednoduše. Seznam úspěšných i neúspěšných hráčů bude uveřejněn v chatu, nebo vás stránka odhlásí a po znovupřihlášení budete mít barvičku.

Myslím, že mé RPG bylo dostačující a ten hnusný vedoucí zkoušky mě prostě jenom nemá rád. Co mám dělat?
Pokud máte opodstatněný důvod myslet si, že rozhodnutí o vašem puštění do hry nebylo vykonáno spravedlivě, máte plné právo se ohradit. Za sektor RPG zkoušek zodpovídá vedení školy, které můžete kdykoliv kontaktovat v případě problémů.

Co když nebudu přijatý/á?
V tom případě se není čeho obávat. RPG zkoušku můžete absolvovat do doby, než budete přijati, nebo budou RPG zkoušky uzavřeny.

Jak dlouho RPG zkouška trvá?
Délka trvání RPG zkoušky závisí na mnoha faktorech. Kupříkladu na množství účastněných, jejich aktivitě, průběhu zkoušky, atd…

Co se bude dít potom, co mě přijmete?
Po vašem vpuštění do hry se vám odemkne možnost hrát i ve zbylých chatech. Přidání práv může trvat až po dobu jednoho dne. Budete hrát a na začátku inRPG školního roku budete odvezeni do Bradavic.

Je RPG zkouška součástí hry?
Ne! RPG zkouška netvoří součást herního děje. Je to pouze ukázková hra, a proto se o ní herně nemluví ani nemyslí.

Přihlášení