Reálie známých postav - Revelio.cz

Reálie známých postav

Pokud máte zájem o knižní postavu nebo máte návrh na jinou, která není v nabídce, kontaktujte nás prosím na emailu /vedeni@revelio.cz/, nebo na Discordu.


Harry Potter

student Nebelvíru

Chlapec, který nepřežil, kouzelnická celebrita, syn Lily a Jamese Potterových a vyvolený. To vše tento chlapec bezesporu byl. Ale také byl dítětem a nadšeným studentem Bradavické školy čar a kouzel, kde kromě trápení s domácími úkoly zažil i mnohá dobrodružství. Jeho srdce nebilo jen pro jeho nejlepší dva kamarády, Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, ale i pro celou jeho kolej a zbytek hradu. Tento talentovaný chlapec, jehož osud jste mohli sledovat v PotterBlogu, zemřel v bitvě o Bradavice rukou Lorda Voldemorta.
Postava zemřela.


Hermiona Grangerová  

studentka Nebelvíru    

Mudlorozená dívka, avšak také nejchytřejší čarodějka své doby. Dívka, bez které by její dva nejlepší kamarádi, Ron Weasley a Harry Potter, nepřežili ani první školní rok. Dívka, která by se se svými znalostmi vyjímala i v Havraspáru, avšak její odvaha ji dostala do červené koleje. Kvůli svému původu to nemá ve škole jednoduché, avšak vše přechází s hlavou vztyčenou a s výrazem pravého bojovníka. Okolnosti ji však donutily opustit školu dřív, než původně plánovala.
Postava již dostudovala.


Ronald Weasley

student Nebelvíru

Zrzavé vlasy, pihovatý obličej, nepřítomný výraz a ošoupané oblečení. To musí být bezesporu Weasley. Nejmladší syn manželů Weasleyových, který se stejně, jako všichni jeho sourozenci, dostal do Nebelvíru. Zde se seznamuje s jistým Potterem a jistou Grangerovou, kterou sice neměl odpočátku příliš rád, avšak nakonec se z nich stali nerozluční přátelé a trojka motající se do všech problémů, které se jen naskytly na obzoru. Po bitvě o Bradavice školu úspěšně zakončil a vydal se svou vlastní cestou.
Postava již dostudovala.
Albus Brumbál

ministr kouzel

Albus Percival Wulfric Brian Brumbál, bývalý ředitel Bradavic a jeden z největších čarodějů své doby, který se znaven stářím a neustálými problémy rozhodl ředitelské křeslo předat svému mladšímu kolegovi Terrymu Morcovi, který své pohodlné křesílko předal do rukou Malcolma Albertsona, a sám odešel do důchodu. Jako ministr kouzel neměl jednoduchou práci, bohužel ho kvůli jeho postavení a znalostem také přivedla do hrobu.
Postava zemřela.


Alastor Moody  

profesor obrany proti černé magii   

Ne nadarmo se říká, že půlka Azkabanu je obsazena díky němu. O jeho minulosti se můžeme lecco domnívat díky hlubokým jizvám na jeho obličeji a umělé noze. Traduje se o něm, že po letech bystrozorské práce zešílel. Je tomu tak? Alastor Moody byl však velmi bystrý, ostražitý a podezíravý. Jeho čarodějnému oku neunikl nikdo. Mistr v oboru obrany proti černé magii, který se svým studentům nebál ukázat nic. Konec konců, člověk by měl být připraven na vše. Čest jeho památce.
Postava zemřela.


Argus Filch

školník

Moták, který možná trpí o to více, že se pohybuje mezi desítkami nadaných mladých kouzelníků. Všechny, co nejsou plnoletí, nemůže vystát a ani dospělé nemá rád tak, jako svoji kočku, paní Norrisovou. Jako školník plní své povinnosti hlavně v situacích, kdy číhá na studenty porušující školní řád a následnými tresty. A jestli si myslíte, že trest u Filche znamená oprášit pár starých obrazů, tak se šeredně mýlíte. Náš milovaný školník je totiž jediný, kdo na studentech může provozat i tresty tělesné, tak pozor, abyste u něj jednoho krásného dne neskončili!
Postava je momentálně volná.


Paní Norrisová  

školnice   

Chlupatý poklad, který brázdní noční ulice bradavického hradu spolu se svým pánem. Studenti ji nazývají uprskanou potvorou. Pravdou ale je, že pro školníka je to jediný tvor, který s ním vydrží a je na něj milý. (Nebude to tím, že kočky nemluví?) Pokud se po nocích netouláte po chodbách, můžete ji potkat na školních trestech za jiné výtržnosti, při kterých Filche věrně doprovází. V takovém případě se ale moc neradujte - tahle kočka vám práci spíš přidělá než usnadní a do roztomilosti má daleko.
Postava je momentálně obsazena.


Filius Flitwick

profesor starodávných run

Velikost není všechno, o čemž vás na hodinách jistě přesvědčí vzrůstem malý, ale uměním obrovský kouzelník. Sice se často stává obětí studentských vtípků a na důvod jeho výšky mezi studenty koluje mnoho teorií, ale post profesora zvládá se značnou grácií. S hůlkou to umí bravurně, a tak není divu, že z jeho hodin chodí studenti nadšení a metají kouzla jako diví.
Postava je momentálně obsazena.


Horacio Křiklan  

profesor lektvarů   

Geniálního profesora lektvarů do bradavické Školy čar a kouzel přitáhla okouzlující stará dáma Morticia Blair. Díky jejím zásluhám se Křiklan znovu ujal nadějných studentů a znovu na škole zavedl svůj pověstný klub nadaných žáků. I jeden z nejinteligentnějších mužů ve své profesi však padl za oběť - láska a následné odmítnutí sňatku Morticie jej přivedlo k zapíjení žalu. Ve stavu opilosti byl nalezen smrtijedy a chladnokrevně zabit.
Postava zemřela.


Marcus Flint

kolejní ředitel Zmijozelu

Marcus Flint je drsný hráč famfrpálu, který byl zároveň i kapitánem mužstva. Jako většina Zmijozelských, i on nenávidí Nebelvírské a nenechá si ujít jedinou příležitost, jak někoho z nich zesměšnit, protože jimi naprosto pohrdá. Marcus je obzvlášť známý svojí brutalitou a nečistou hrou při famfrpálových zápasech. Podobný je i mimo famfrpálový zápasy. Marcus je někdo, s kým si zkrátka není radno zahrávat za žádných okolností - a na postu kolejního ředitele to platilo dvojnásob. Stejně jako ostatní smrtijedi však byl donucen vzít nohy na ramena.
Postava je momentálně obsazena.


Minerva McGonagallová  

ředitelka školy   

Profesorka, jejíž srdce patří a vždy patřilo nebelvírské koleji, dále také bývalý ředitelka. Na svůj věk s patřičnou vitalitou řídila Školu čar a kouzel. Svou kolej předala profesorce Harrison, která ji následně předala profesorce Floyd. Její slovo je zákon a její pohled je přísný na každého, kdo nectí školní řád.
Postava je v důchodu, proto ji není třeba obsazovat.


Pomona Prýtová

profesorka bylinkářství

Dobrosrdečná profesorka, která je mezi rostlinami jako doma, hlavně mezi těmi kouzelnými. Snaží se na hodinách studenty naučit jak o ně s láskou pečovat, ale i na které si dát pozor, což se může hodit hlavně při zakázaných návštěvách Zapovězeného lesa. Díky ní studenti dále běhají po chodbách a neleží zkamenělí na lůžkách v ošetřovně. Pokud si ji nechcete znepřátelit, tak choďte po vyznačených cestách a v žádném případě nezašlapávejte kytky. V současnosti si užívá zaslouženého důchodu.
Postava je v důchodu, proto ji není třeba obsazovat.


Remus Lupin  

profesor obrany proti černé magii   

Jako profesor na Škole čar a kouzel v Bradavicích nějaký ten pátek působil. Jeho jméno se dokonce pojí se vznikem odboje proti Dolores Umbridgeové - Ochránci Bradavic. Nezní to honosně? S pádem ministerstva a novou vládou smrtijedů se však uklidil do ústraní. Přece jenom by jeho zvlčelé mysli společnost vyznavačů Pána zla nedělala nejlépe. Kde je mu teď konec? Kdo ví. Jako člen rozprášeného Fénixova řádu se nyní může pohybovat naprosto kdekoliv.
Postava je momentálně obsazena.


Rolanda Hoochová

organizátorka famfrpálu

Bývalá profesorka, která se ve školním roce 1991/1992 vzdala postu profesorky létání a naplno se pustila do příprav školního famfrpálu. Pod její taktovku spadá příprava náborů, tréninků, výběr kapitánů a členů mužstva a samozřejmě i samotná příprava famfrpálových zápasů. Nelze ji upřít, že i přes to, že již neučí, má stále co dělat.
Postava je volně používáná pro potřeby famfrpálu.


Rubeus Hagrid  

hajný   

Klíčník a šafář Bradavic, starající se o zvířenu hlavně v Zapovězeném lese. Má zvláštní smysl pro oblíbení si těch nejpodivnějších tvorů, ale srdce má nezkažené a na pravém místě. Když je potřeba, zaskočí jako suplent a po večerech si sem tam dá skleničku ohnivé whiskey, ať už sám nebo s některým z kolegů. Vždy rád uvítá přítomnost jakéhokoliv studenta, který k němu zaskočí na hrnek čaje a přátelské tlachání.
Postavu není nutné obsazovat.


Sirius Black

ředitel školy

Pan ředitel si to někdy dopíše.
Postava je momentálně obsazena.Severus Snape

profesor lektvarů

Věčně „milý“ pan profesor, který se stejně, jako každý rok, ucházel o místo profesora obrany proti černé magii, avšak tu jako vždy nedostal, a proto tedy na škole působil pouze jako profesor lektvarů. Tento přísný profesor vedl své hodiny pevnou rukou, potrpěl si na řád a kázeň a pokud něco nesnášel, tak to byli vyrušující studenti. Na jeho hodinách byli vítáni především studentíci zmijozelské koleje, kteří se těšili jeho velké oblibě. Nyní si však užívá zaslouženého odpočinku.
Postava je momentálně obsazena.


Kolejní duchové

duchové

Helena z Havraspáru, Krvavý Baron, Tlustý Mnich a Skorobezhlavý Nick - čtveřice duchů, z nichž každý patří jedné koleji. Můžete se s nimi setkat na chodbách, kdy často děsí studenty (hlavně ty nové) náhlým vystupováním ze zdí. U celoškolních akcí obvykle poletují nad svěřenci své koleje a užívají si přítomnost tolika mladých tváří. Většinu času však tráví mimo hlavní prostory a do chodu školy nezasahují.
Astoria Greengrass

studentka Zmijozelu

Slečna pyšnící se čistým rodokmenem a odznakem Zmijozela na hrudi. Ve školní uniformě ovšem její aristokratický původ není na první pohled zřejmý – pokud nejste vášnivý pozorovatelé a neregistrujete věčně rovný postoj, pnutí brady a neschopnost přiznat vlastní pochybení –, zkrátka mezi studenty dokonale splývá. Astoria je většinu času usměvavá, plachá a v závislosti na jejím vztahu k vám můžete pocítit vřelost případně opovržlivost – umí tiše cvrlikat líbivá slova, i křičet jak na lesy. Je tvrdohlavější než beran a určitě si ji získáte povídáním o studiu lektvarů, které jsou její (ne)tajnou vášní.
Postava již dostudovala.


Blaise Zabini  

student Zmijozelu   

Kdo by to byl řekl, že tento chlapec má v sobě i trochu toho dobra. To je možná díky vztahu s jednou mrzimorskou blondýnou, která ho očividně drží lehce na uzdě. Co už ale dívenka neubrzdí je jeho nenávist k nebelvírským a k mudlovským studentům, takže asi nemá problém sem tam poslat nějakou kletbu někomu do zad nebo mu prostě jen ublížit, hlavně když se spolčí s kámoškou z havraspáru. Stejně jako ostatní smrtijedi však byl donucen vzít nohy na ramena.
Postava již dostudovala.


Cedric Diggory

student Mrzimoru

Jezevec sem, jezevec tam, no zrovna u tohohle se všem vybaví i jméno. Cedric Diggory. Chlapec, no vlastně už muž, který nejenže je jednim z nechvalně známých famfrpálových hráčů, kapitánů a chytačů na škole, ale ani jeho docházka není tak špatná. Kamarád do deště. Občasné namyšlenecké sklony sice má, ale kdo by mu to neodpustil? Ruku na srdce, obličej anděla, úsměv podlamující kolena a všechny fanynky mají smůlu. Jistá bývalá havraspárská prefektka si ho klovla pro sebe a nikomu ho nechce půjčit.
Postava již dostudovala.


Cho Changová  

studentka Havraspáru   

Chytrá, tichá, milá dívka, která po hradě nebyla moc vidět, jelikož většinu času trávila jako správná Havraspárka zalezlá v knihovně s nosem zabořeným do knih a učebnic. Školu ovšem úspěšně dostudovala, a to ještě před bitvou o Bradavice. Kam osud zavál její kroky dál? Kdo ví! Třeba o ní v budoucnu ale ještě uslyšíme!
Postava již dostudovala.


Draco Malfoy

student Zmijozelu

„O tom se dozví můj otec,“ už merlinžel není tou nejčastější hláškou, kterou od tohohle rozmazleného blonďatého zmijozelského hocha z bohaté rodiny můžete slyšet, a to od dob, kdy jeho otce krutě zavřaždil Pán zla. Vzhledem k tomu, jak moc je jeho rodina v čarodějnickém světě uznávaná a důležitá, si velice užívá ponižování a zesměšňování ostatních, zejména pak mudlorozených či nebelvírských studentů. Přesto, že se v prvním ročníku poměrně sblížil s Harrym, patří mezi jeho nejoblíbenější terče slečna Grangerová.
Postava je momentálně obsazena.


Fred a George Weasleyovi  

studenti Nebelvíru   

Zrzavá dvojčata, od sebe téměř nerozeznatelná, mající to štěstí, že se narodila do početné rodiny Weasleyů. Školu navštěvovali víceméně z povinnosti, ale pobyt v ní si uměli zpříjemnit - ať už vtípky, jejichž oběťmi se stávali vesměs všichni žáci Bradavic, nehledě na věk, pohlaví, či kolej, vymýšlením záškodnických zákusků, nebo lítáním za holkami. Když jste je viděli utíkat, raději jste utíkali také, jelikož byste pak tu vybuchlou bombu hnojůvku mohli u Filche odpracovat vy. Školu však s grácií zakončili.
Postavy již dostudovaly.


Ginny Weasleyová

studentka Nebelvíru

Nejmladší potomek, a také jediná dcerka, manželů Weasleyových, hrdá členka koleje Nebelvír a tichá obdivovatelka Harryho Pottera. Toto děvče zažívá hned při svém nástupu do školy velké, ač lehce nepříjemné dobrodružství a nikdo neví, co tuhle zrzavou hlavinku ještě čeká.
Postava již dostudovala.


Lenka Láskorádová  

studentka Havraspáru   

Drobná blonďatá dívčinka s pronikavě modrýma očima, která se ještě před rokem těšila pouze a jen pozornosti svého otce, běhala bezstarostně po zahradě, naháněla škrkny a vytvářela ochranné talismany. Byla vychovávána v lehce jiném duchu, díky čemuž může pro většinu lidí působit lehce podivně, a právě tohle stojí za přezdívkou „Lenka Střelenka“.
Postava již dostudovala.


Neville Longbottom

student Nebelvíru

Veškeré štěstí si vybral jako nemluvně, když si lord Voldemort za svůj cíl vybral Harryho a ne jeho. Od té doby je jeho život jedna velká nehoda, ať už jde o ztrácení věcí, nešikovnost na hodinách, nebo zapomínání hesel. Pomocí spolužáků, kteří se postupně stávají čím dál tím bližšími přáteli však přežíval ve škole ve zdraví, poměrně úspěšně a hlavně s notnou dávkou dobrodružství. Po bitvě o Bradavice školu úspěšně zakončil a vydal se svou vlastní cestou.
Postava již dostudovala.


Padma Patilová  

studentka Havraspáru   

Studentka Havraspáru indické národnosti, která má identické dvojče Parvati a dokonce chodí do stejného ročníku jako slavný Harry Potter. Tato slečna právem nosí odznak své koleje, protože její inteligence je mnohdy až překvapivá. Není proto divu, že má velmi dobře nakročeno k možnosti stát se budoucí prefektkou Havraspáru. Skvělé výsledky skromné děvče provází po celou dobu studia, je ale jen záhadou, jak o ní osud rozhodne v budoucnu. Po bitvě o Bradavice školu úspěšně zakončila a vydala se svou vlastní cestou
Postava již dostudovala.


Pansy Parkinson

studentka Zmijozelu

Nabubřelá dámička, která chvílemi působí, že je dívčí kopií Draca Malfoye s tím rozdílem, že neupozorňuje na vliv svého otce, ale jen na svůj čistokrevný původ. Pokud nejste ze Zmijozelu (a obzvlášť pokud jste v Nebelvíru) a uvidíte toho stvoření kráčet po chodbě, raději změňte směr, protože setkání s ní bývá málokdy příjemné. Naštěstí ji dnes již ve škole nepotkáte - ani Pansy na škole nezůstala déle, než bylo snad nezbytně nutné.
Postava již dostudovala.


Penelopa Clearwaterová  

studentka Havraspáru   

Milá blondýnka, která svými vědomostmi dělala své koleji čest i poté, co přestala na hrudi nosit prefektský odznak, se kterým dovedla ve školním roce 1991/1992 havraspárskou kolej k výhře školního poháru. Smysl pro humor byste u ní hledali horko těžko, ale pokud jste byli ztracení v přeměňovacích kouzlech a přísadách do lektvarů, vždy dokázala všem poradit.
Postava dostudovala.


Percy Weasley

student Nebelvíru

O jeho příslušnosti do rodiny Weasleyů na první pohled svědčí zrzavé vlasy a pihy, ale kdo ho někdy viděl poblíž Freda a George, tak snad ani nemůže věřit, že jsou z jednoho vrhu. Uťáplý šprt bez kapky smyslu pro humor, odsuzující sebemenší přestupky proti pravidlům. Nebelvírští mohou být jen rádi, že mu nebyl nadělen prefektský odznak, jelikož by určitě strhával body vlastní koleji i za sebemenší zvýšení hlasu ve společenské místnosti.
Postava již dostudovala.


Vincent Crabbe a Gregory Goyle  

studenti Zmijozelu   

Hromotlucké duo ze Zmijozelu, které má nejspíš i pohromadě méně inteligence, než tlustočerv. Kumpáni Draca Malfoye, kterému jsou neustále za patami, mnozí mají podezření, že je to z toho důvodu, že jim Draco připomíná, že nesmí zapomenout dýchat. Pro ránu ale nejdou daleko, proto je lepší si z nich srandu dělat jen v ústraní, protože nemají problém kohokoliv složit k zemi. Kdo ví, jak se těmto mamlasům podařilo přežít bitvu o Bradavice, ale stejně jako ostatní smrtijedi byli donuceni vzít nohy na ramena.
Postavy již dostudovaly.
Lord Voldemort

Pán zla

Samotný a jediný v celé své kráse a velikosti! Se zděděnými schopnostmi po Salazaru Zmijozelovi a dáky svému nadání dovedl bez mrknutí oka ovládnout nejtemnější kouty magie, které tento svět poznal. Jeho duše byla rozpolcená na sedm částí, díky kterým si myslel, že je tak trochu nesmrtelný. Byl to ovšem jeden velký omyl - o jeho smrt se přičinil nejen nebelvírský Potter a jeho společníci, ale i bradavický profesor Beewar, který mu uštědřil rozhodující, smrtelnou ránu.
Postava zemřela.Bellatrix Lestrange  

smrtijedka   

Siriusova sestřenice nepatřila mezi nejmilejší lidi, jaké byste v životě chtěli potkat. Snad nejvěrnější stoupenka Pána zla byla proslulá zejména svou loajalitou a krutostí. Mezi její oblíbená kouzla patřil Cruciatus, nikdy jste na ní neviděli jiné než černé oblečení a nesnášenlivost k domácím skřítkům byla naprostou samozřejmostí. Bezmezná láska k Pánu zla se jí ale vymstila, když v jeho jménu zabila někdejšího ministra Albuse Brumbála. Kvůli domnělé loajalitě bezové hůlky pak rukou Pána zla skonala.
Postava zemřela.
Nymfadora Tonksová

bystrozorka

Pokud ji oslovíte křestním jménem, pravděpodobně se vám přihodí něco šeredného. Tonksová na první pohled vypadá jako ztřeštěná čarodějka. Bývalá Mrzimorka se po ukončení školy přidala k bystrozorům, kde její vlastnosti metamorfomága přivítali s otevřenou náručí. Svou práci vykonává neúprosně, svědomitě a se stejným zápalem slouží Fénixovu řádu. Vypadá to, že ji nic nedovede vykolejit... možná jen malá slabost pro vlkodlačího muže.
Postava je momentálně obsazena.
Fleur Delacour

studentka Krásnohůlek

Okouzlující studentka Krásnohůlek se do Bradavic i se svou mladší sestrou Gabrielle dostala v rámci Turnaje tří kouzelnických škol, kdy byla Pohárem vybrána jako šampionka svého domovského institutu. Možná působila jako ztělesnění křehkosti - koneckonců byla z určité části vílou -, ale ukázalo se, že umí pořádně zabojovat. Ačkoliv si v Turnaji vedla dobře a bojovala statečně, stal jí také osudným. A tak v Bradavicích tragicky zahynula další mladá studentka.
Postava zemřela.Igor Karkarov  

ředitel Kruvalu   

Bývalý smrtijed se do Bradavic dostal rovněž při příležitosti Turnaje tří kouzelnických škol, a to jako velmistr skandinávského Kruvalského institutu. Stejně jako ostatní ředitelé byl členem čestné komise, ovšem všichni věděli, že svému šampionovi, Viktoru Krumovi, všemožně nahrával. Igora pronásleduje jeho temná minulost všude, kam se vrtne - koneckonců kdo by se chtěl zahazovat s bývalým azkabanským vězněm?
Postavu není nutné obsazovat.Olympa Maxime

ředitelka Krásnohůlek

Elegantní dáma, svým vzhledem zcela zjevně poloobryně (tuto domněnku ale horoucně popírá!), se v Bradavicích ocitla při příležitosti Turnaje tří kouzelnických škol. Jako přísná, ale dobrosrdečná ředitelka Krásnohůlek přicestovala se svými svěřeňkyněmi až z Francie. I přes svůj vysoký post se sblížila na úroveň vynikajících přátel s místním šafářem Hagridem. Zda ji její cesty ovšem znovu přivedou do Bradavic, to ví snad jen Merlin.
Postavu není nutné obsazovat.Rita Holoubková  

novinářka   

Ona, ona a zase ona! Redaktorka Denního věštce se specializuje zejména na bulvární žurnalistiku. K práci používá rychlobrk, který zapisuje téměř opak toho, co poví Ritina „oběť.“ Je mimo jiné také vášnivou autorkou životopisů známých postav. Mimo jiné je také neregistrovaným zvěromágem - dovede se proměnit v brouka a tajně odposlouchávat za dveřmi. Díky tomu jí žádná informace neuteče, je vlastně takovým „broukem v hlavě.“ Dlouhá léta přispívala do školního časopisu, kam ji ale zavedou její kroky dál?
Postava je momentálně obsazena.Regulus Black

příliš živý, než aby byl mrtvý

Mladší bratr ředitele Bradavic Siriuse byl dlouho považován za mrtvého. Jak ale ukázaly události školního roku 1998/1999, byly to opravdu jen domněnky. Regulus Black je živ a zdráv - a více než kdy předtím odhodlán ukázat, jaký potenciál v něm vlastně je. Svému bratrovi už se potajnu postavil, ale kdy se o jeho životní cestě dozví celý kouzelnický svět? A dosáhne nakonec svého, nebo jen sehraje roli loutky, za níž stojí prapodivný loutkář?
Postava je momentálně obsazena.Viktor Krum  

absolvent Kruvalu, chytač bulharského týmu   

Krum! Krum! Téměř každý famfrpálový stadion se otřásá hlasy fanoušků, kteří vroucně skandují jméno jejich oblíbeného chytače národního týmu Bulharska. Početnou fanouškovskou základnu zejména mezi dámami měl tento bývalý student Kruvalu ještě před svou kariérou, Bradavice nevyjímaje. Tam se ocitl díky Turnaji tří kouzelnických škol - Pohárem byl vybrán jako kruvalský šampion. Po dokončení školy se vydal na dráhu sportovce, ve které prozatím sklízí úspěchy.
Postavu není nutné obsazovat.

Přihlášení

Online 6